Jste zde: Informace » Právě vyšlo: Jo Nesbø - Netopýr

Právě vyšlo: Jo Nesbø - Netopýr

Informace

Dnes vychází dlouho očekávaný Netopýr, první kniha, ve které se objevil světoznámý vyšetřovatel Harry Hole.

Netopýr vyšel v Čechách už v roce 2008, tehdy jej vydala Moba pod názvem Netopýří muž. Ovšem vydání se příliš nezdařilo a kniha absolutně zapadla. Nyní, po pěti letech, přilétá do Čech Netopýr podruhé. Na rozdíl od původního vydání se nepřekládal z němčiny, ale rovnou z norštiny a nevydává jej Moba, ale Kniha Zlín. Ta u nás vydala i Nesbøho díla Nemesis, Lovce hlav, Pentagram, Spasitele a Sněhuláka. A s nimi udělala téměř díru do českého knižního světa. Nesbøho knih prodala více jak 100 000 kusů!

Netopýří muž před léty nebyl úspěšný. Ale zdaleka to nebylo vinou toho, že se jedná o první Nesbøho knihu s detektivem Harrym Holem a tedy, že je kvalitativně horší, než jeho další knihy. Spíše za to mohl nekvalitní překlad a redakční úprava. Nyní v druhém českém vydání jsou chyby napraveny a Netopýr má všechny předpoklady proto, znovu atakovat nejvyšší příčky prodejnosti.

Na Netopýra už u nás vyšla velmi kladná recenze. A z ní je tedy patrné, že je dobře, že se Kniha Zlín rozhodla vydat i první Nesbøho knihy. Po Netopýru totiž budou následovat i Švábi a Červenka. Jeho fanoušci se tedy mají na co těšit!

Komentáře k článku

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé!
Pokud nemáte doposud svůj účet, můžete se registrovat zde.

Autor: [emailm] - Komentář ze dne: 21.02.2013 12:15:03
naprosto dokonalá kniha :)

Autor: [Bastera] - Komentář ze dne: 23.02.2013 19:20:17
Je skvělé, že se Kniha Zlín rozhodla opět vydat i knihy už vydané, protože nové vydání je mnohem hezčí a hlavně dotváří krásnou červenou sérii :)


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2018 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.